Komunitní záhon na „přilepšení“ potravinové pomoci byl založen

Pokud jste při „generálním úklidu“ vyřadili zahradní náčiní, které by ještě mohlo posloužit (třeba i po drobné opravě), můžete se ho zbavit lepším způsobem než vyhozením. Sháníme jakékoli zahradní náčiní: konev na zalévání, hrábě dřevěné i kovové, rýč, motyčku, lopatu, zahradní nůžky atd.

V dubnu letošního roku jsme zahájili ve Spáleném Poříčí potravinovou pomoc pro ty, kdo momentálně potřebují pomoci. Za první měsíc fungování jsme poskytli potraviny již téměř 20 klientům.

Zájem o nabízenou službu nás motivuje k přemýšlení, jak tuto službu rozvíjet a vylepšovat. Prvním nápadem na zlepšení bylo založení „komunitního zeleninového záhonu“. To se uskutečnilo v uplynulém týdnu ve spolupráci s klienty potravinové pomoci. Vhodné prostory, jak se již stalo dobrý zvykem, poskytlo Město Spálené Poříčí. Děkujeme.

Záměrem „komunitního záhonu“ je umožnit klientům potravinové pomoci, aby si mohli sami vypěstovat zeleninu a časem možná i ovoce, kterým si vylepší a ozdraví své potravinové balíčky. A kdo ví, třeba se nám jednou podaří rozšířit první záhon na opravdovou komunitní zahradu.

Zahradní nářadí můžete přinést vždy ve středu 10,00 – 12,00 a 15,00 – 17,00 hod. do prostor Veřejné šatní skříně na náměstí ve Spáleném Poříčí (bývalá lékárna).

Více informací Vám ráda poskytne Edita Hofmanová

(e-mail: edita.hofmanova@masnepomucko.cz, tel.: 606 365 051).

 

Aktivita je realizována v rámci projektu „Dycky spolu!“ MAS svatého Jana z Nepomuku v Komunitním centru ve Spáleném Poříčí, č.p. CZ.03.2.65/0.0/0.0/16_047/0016079.

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace