Podporujeme komunitní moštování 2014

Dnes konečně můžeme informovat o další aktivitě projektu, kterou je podpora komunitního moštování.

K tomu účelu jsme v projektu pořídili mobilní kombinovaný drtič a lis ovoce, se kterým dokážeme moštovat třeba i přímo u vás v sadu.

 O projektu Renesance venkovského ovocnářství jsme na těchto stránkách dříve již několikrát psali, ať již v souvislosti s výsadbami zkušebních sadů, obnovou alejí za pomoci starých ovocných odrůd, či v souvislosti s pořádáním vzdělávacích akcí.

Dnes konečně můžeme informovat o další aktivitě projektu, kterou je podpora komunitního moštování. K tomu účelu jsme v projektu pořídili mobilní kombinovaný drtič a lis ovoce, se kterým dokážeme moštovat třeba i přímo u vás v sadu.

A jak to celé funguje? Stačí, aby se v kterékoli obci Nepomucka a Spálenopoříčska domluvilo několik lidí, kteří by měli zájem zmoštovat své vlastní ovoce (společně alespoň 150 kg ovoce) a dali nám o sobě vědět. S moštovacím zařízením přijedeme na Vámi určené místo (nejlépe s možností napojení na elektřinu 380 V a pitnou vodu), kde ve smluvený čas moštování provedeme.

První moštování již proběhlo v Mladém Smolivci, kde jsme překvapivě museli moštovat až do tmy, abychom uspokojili všechny zájemce. Jako bonus z moštovací akce a příspěvek ke zdravé výživě dostaly děti do tamní školky čerstvý mošt. Další moštování se ve chvíli, kdy čtete tyto řádky, již uskutečnilo třeba ve Vrčeni a Měcholupech.

Jestli si také myslíte, že existují lepší možnosti uplatnění vlastní ovocné produkce, než kompostování padaných jablek, či jejich prodej do výkupu za kačku, rádi Vám poskytneme více informací o komunitním moštování (Michal Arnošt, tel.: 602 334 882, mail: mas.nepomucko@seznam.cz). Na moštování podzimních jablek je právě vhodný čas.

Autor článku: Michal Arnošt

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace