Do světa na zkušenou aneb nabídka, která se neodmítá

Je ti 18-30 let a potřebuješ změnu? Vyraz do světa jako dobrovolník! Jak to udělat?

Zaregistruješ se na webu Evropského sboru solidarity https://europa.eu/youth/solidarity, vybereš si projekt, který tě osloví, a kontaktuješ nás jako vysílající organizaci. My už ti pomůžeme s dalším zařizováním, kam patří sepsání životopisu a motivačního dopisu, pohovor s přijímající organizací. V případě, že budeš na projekt vybrán (ano, není to samozřejmostí, je třeba trochu nadšení a motivace), pomůžeme se zajištěním cesty a budeme ti krýt záda během celého tvého pobytu.

Co znamená být dobrovolníkem?

V rámci účasti na dobrovolnickém projektu Evropského sboru solidarity je možné vyjet na 2-12 měsíců do 53 zemí světa. Dobrovolníci se podílí na dobrovolnických projektech, v nichž pomáhají své přijímající organizaci v konkrétních činnostech a současně získávají náhled na život v jiném prostředí. Poznávají nové lidi, nové zvyklosti a samozřejmě získávají i profesní dovednosti.

O finance nemusíš mít strach: cestu tam i zpět budeš mít hrazenou, stejně jako ubytování a zdravotní pojištění. Budeš dostávat i kapesné, které si můžeš ušetřit anebo použít přímo na místě – bude záležet jen a jen na tvém rozhodnutí. 

Máš vybráno? Kontaktuj Adélu Maškovou adela.maskova@masnepomucko.cz nebo Jaromíra Kastnera jaromir.kastner@masnepomucko.cz nebo si ještě projdi více informací na našem webu https://www.masnepomucko.cz/chci-byt-dobrovolnikem.

Místní akční skupina svatého Jana z Nepomuku získala Známku kvality Evropského sboru solidarity, číslo akreditace: 2019-1-CZ01-ESC52-078234. Známka kvality (Quality Label) je certifikátem, který držitele opravňuje k vysílání a hostování dobrovolníků. 

 


Autor fotografií: Amanda Stašková

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace