Nechceme jen brát, ale i dávat...

Bilance projektu Dycky spolu! vol. 2 v Žinkovech

Nechceme jen brát, ale i dávat…

To by mohlo být motto posledních měsíců našich aktivit v rámci projektu Dycky spolu vol. 2!, kterým navazujeme na úspěšný předchozí projekt z roku 2020.

Naším cílem je vytvořit místo, kam může přijít každý, kdo nechce být sám, chce si umět poradit a zároveň je ochotný být užitečný pro své okolí. Místo, kde může každý zažít úspěch. 

Je toho hodně, co jsme za poslední měsíce v Komunitním klubu svatého Václava zažili. Středeční šatní skříň plní svůj účel nejen tím, že téměř praská ve švech a je k dispozici všem, ale také tím, že se o ni starají právě klienti našich služeb. S dalšími tvoříme kuchařku z receptů, ve kterých používáme třeba i netradiční suroviny, dodávané v balíčcích potravinové pomoci. Připravujeme knihobudku, podíleli jsme se na dvou moštováních pro veřejnost a vlastními silami zajistili občerstvení na setkání seniorů. Nejsilnějším zážitkem byla ale účast na Potravinové sbírce v Plzni. Pokud víme, jako jediní jsme za darované potraviny lidem rozdávali malé dárečky, které jsme v klubu vyrobili s pomocí dětí z OKáčka, dobrovolníků, lektorů…a přitom jsme sami potřebné komponenty na andílky, korálky a šňůrky, dostali darem. Takové propojování je něco, co nás těší a dává nám smysl.

Rádi bychom poděkovali vám všem, kteří se na dosavadním chodu Komunitního klubu podílíte - lektorům OKáčka, dětem, klientům i dobrovolníkům, kteří chodí se svými nápady a věnují aktivitám svůj čas, a v neposlední řadě panu starostovi, který se nebojí našich návrhů na zlepšení prostoru či služeb a tvoří s námi Klub pro vás všechny.

Chcete být součástí? Kontaktujte koordinátorku Evu Valmovou na emailu eva.valmova@masnepomucko.cz nebo telefonu 737 500 427, nebo přijďte mezi nás ve středu mezi 10 a 16 hodinou. V tu dobu je otevřená šatní skříň, navíc někdy společně vaříme něco zdravého nebo je připraven koláč ke kávě…

Otevřený klub neboli OKáčko je otevřen v pondělí, úterý, čtvrtek a pátek 13-15. I zde je možné zapojit se jako lektor - dobrovolník. 

V novém roce začenem 3.1. 2024 brigádou a otevřeou šatní skříní, OKáčko se otevře 8.1.

Přejeme vám krásné prožití vánočních svátků s vědomím, že nejste sami.

Dycky spolu!

Eva Valmová a Lucie Korbová

 


Autor fotografií: Michal Arnošt, Eva Valmová

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace