Cukrárna a kavárna Sokolovna Nepomuk

Předmětem projektu bylo pořízení vybavení pro cukrárnu a kavárnu v Sokolovně Nepomuk a nákup gastrozařízení pro potřeby provozu cukrárny. Výstupem je centrum cestovního a sportovního ruchu v samém srdci Nepomuka.

Rozhovor s Miloslavem Kubíkem, provozovatelem cukrárny

Jaká byla Vaše motivace k otevření cukrárny a přilehlého zázemí?

Restauraci provozujeme od roku 2012, postupně provádíme opravy a pracujeme na rozšíření zpřístupnění obejktu veřejnosti. Cukrárna bude k dispozici kolemjdoucím, rodinám s dětmi, turistům, cyklistům, její sortiment nabídneme i klientům restaurace. Garantem kvality u vlastní výroby zmrzliny i cukrovinek bude zkušená cukrářka s bohatou praxí. Nový provoz vhodně doplňuje areál Sokolovny, rozeznáváme přání hostů, kteří si chtějí pochutnat na kávě a zákusku mimo prostředí tradiční restaurace.

V těsném sousedství je již nyní otevřena jiná kavárna. Jak nahlížíte na budoucí konkurenční působení obou subjektů?

Naše cukrárna bude provozována na komerční bázi, s vlastní výrobou a pevnou provozní dobou i mimo turistickou sezónu. Konkurence je vždy zdravá, proto ji vítáme a vnímáme ji jako prostor pro identifikaci možností pro zlepšení svých vlastních aktivit, abychom se posunuli dále.

S jakými místními organizacemi v současnosti spolupracujete?

Dětskému domovu poskytujeme zdarma prostory ke konání kontaktních akcí pro veřejnost. Organizaci také nabízíme platformu pro sdílení receptů a rozvoj postupů s možností konzultace pracovních postupů s našimi profesionály. Konzultace poskytujeme také Nepomuckým kuchařinkám.

Jak populární je Sokolovna jako celek vnímána jako volnočasové zázemí mezi místními obyvateli?

Sokolovna disponuje jedinečným areálem se sportovišti a posezením na terasách, které bude k dispozici také návštěvníkům cukrárny. Mohu říci, že areál si vydobyl své místo, protože místní obyvatelé se k nám rádi vracejí. Během krize způsobené koronavirem jsme museli na dva měsíce zastavit veškerý provoz. Byly to nelehké týdny, v jejichž trvání jsme se snažili udržet celý komplex při životě a nepropouštět zaměstnance. Po obnovení provozu jsme se setkali s velmi pozitivními komentáři k našemu úsilí a odhodlání svou činnost nezabalit.

Jaké máte další plány pro rozvoj areálu z hlediska podnikatelských aktivit a zaměření na rodiny s dětmi či aktivní seniory?

Realizace dalších plánů záleží na ekonomické situaci v republice, každý však potřebuje kulturní vyžití. Ideálním zákazníkem cukrárny budou aktivní lidé, kteří po výletě využijí různé segmenty našeho provozu – někteří zůstanou na pivo, jiní si vychutnají kávu se zákuskem. Chceme se více zaměřit na širší využití parkových prostor v okolí Sokolovny a doplnit je o dětské atrakce.

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace