Dobrodružství nečeká a inspirace nepřijde k tomu, kdo ji nehledá!

Na tom se shodli účastníci české výpravy do francouzského regionu Côtes-d'Armor v Bretani. Zde pokračovala další část našeho vzdělávacího projektu určeného zastupitelům a pracovníkům s mládeží „Attracting Tomorrow´s Adults Today“ pod programem Erasmus+.

Francouzští partneři nám představili celou řadu zajímavých programů a projektů pro mládež a hovořili o svém úsilí zabránit mladým, aby odcházeli do měst. Zajímavou inspirací nám byla brigáda pro mladé poskytovaná obcí v době prázdnin a svátků, půjčovna her, hraček a kostýmů a knihovna, která není jen půjčovnou knih, ale místem k setkávání a kulturním centrem. Zaujalo nás velké množství odborných časopisů, ale třeba i trendy komiksů pro děti, které jsou v knihovně k dispozici pro ty, co nemohou nebo nechtějí každý měsíc utrácet za drahé časopisy.

Super aktivitou svazku obcí Syndicat de Lorge je příprava a vzdělávání mladých pro službu hlídání dětí. Mladým lidem se dostane potřebná podpora k tomu, aby dokázali bezpečně a profesionálně hlídat děti, když rodiče vyrazí do kina nebo na večeři. Rodiče mají naopak záruku, že jejich dítě je v rukou mladého člověka, který prošel kvalitním tréninkem pod garancí obce.

Na závěr náročného týdne v nejzápadnější části Evropy jsme ve skupinách diskutovali o tom, co z představených aktivit můžeme přenést do naší praxe, co můžeme rozjet v našich obcích a organizacích.

My v Místní akční skupině jsme definovali potřebu lépe komunikovat naši nabídku směrem k mladým, protože nabídnout toho máme opravdu hodně: od příměstských táborů, doučování, English clubu a Startéru k mezinárodním výměnám mládeže programu Erasmus+ a evropské dobrovolné službě pro mladé ve věku 18-30 let.

Do čeho se u nás zapojíte vy?

Kontakt: koordinátor mezinárodních aktivit Jaromír Kastner, jaromir.kastner@masnepomucko.cz, 777 327 728


Autor fotografií: Michal Arnošt

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace