Grantový program STARTÉR 2022 opět v rukou mladých týmů

V letošních roce byly podpořeny a běží 3 inovátorské projekty s velkým dosahem.

První podpořený projekt "Draci se učí" projektového týmu Krotitelé draků pořádá ve školách a školkách přednášky o plazech, ale ne ledajaké. Díky podpoře 10 000,- mohli zakoupit přepravní termoboxy, tepelný kabel a ternostat a plazy tak dovézt přímo za dětmi. 

Dalším projektem je "Seznámení s airsoftem" pořadatelského týmu 313. legie. Členové týmu se již znají ze svých airsoftových akcí a pomocí Startéru chtěli přiblížit tento sport široké veřejnosti. 15. října se proto konala akce, na které si zájemci mohli vyzkoušet airsoftové vybavení, zastřílet si na pohyblivý terč, ptát se přítomných organizátorů na to, co je zajímá, a v neposlední řadě se také přidat k 313. legii na pravidelné tréninky. Projekt byl podpořen částkou 10 000,-

Třetím projektem je "Živá stodola" projektového týmu Gale artisers. Mladým podle nich chybí veřejný prostor pro umělecké vyjádření vlastního názoru, proto začali hledat ve Spáleném Poříčí prostory, kde by mohli tvořit a pořádat výtvarné akce pro své vrstevníky. V sobotu 5.11. 2022 se poprvé sešli, aby se vydali na nelehkou cestu, na jejímž konci si vysnili open ateliér pro mladé nejen umělce, kde by se mohli společně scházet a realizovat své umělecké záměry.


Je ti 15 - 26 let, máš zajímavý nápad na aktivitu, kterou bys chtěl vyzkoušet zrealizovat a jsi schopen dát dohromady tým alespoň 3 lidí? Pak nás neváhej kontaktovat (Michal Arnošt, tel.: 732 238 702, e-mail: michal.arnost@masnepomucko.cz). Hlásit se lze průběžně a ještě i do konce letošního roku (pokud by byl projekt podpořen, je potřeba vyčerpat danou částku do konce roku).
Více informací je na www.masnepomucko.cz/vyzvy.
 
Kdo dřív přijde, ten dřív realizuje své nápady ...

 


Autor fotografií: Michal Arnošt, Ella Smith

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace