Kdo se nastartoval STARTÉREM 2023?

Náš grantový program má první úspěšné žadatele.

Projekt "Zábavné odpoledne pro děti s prvky angličtiny" projektového týmu HAMAK se představil veřejnosti, tedy dětem a rodičům v Měcholupech. Účastníci si na vlastní kůži vyzkoušeli, že učit se cizí jazyk jde snadno a zábavně.

Vedoucí týmu Michaela Janochová i další lektoři se již věnují Otevřenému klubu pro děti v Měcholupech, a díky tomuto projektu chtěli pozvat nové děti a rozšířit skupinu o děti mladší, tedy ve věku 4-7 let.

Zeptali jsme se Míši na pár otázek:

V rámci vašeho projektu jste uspořádali zábavné odpoledne s angličtinou pro děti a rodiče v Měcholupech. Jak se  podařilo? Co se povedlo a co byste udělali příště jinak?

Cílem našeho projektu bylo představit a ukázat potencionálním zájemcům fungování místního klubu projektu Dycky spolu! vol. 2, v rámci kterého se snažíme s dětmi procvičovat angličtinu, ale trochu jinak než v lavici. Snažíme se propojit více vjemů najednou, aby si to děti lépe zapamatovaly a aby je to i alespoň drobet bavilo. Myslím si, že se akce v rámci STARTÉRovského projektu vydařila, zúčastnilo se 9 dětí z našeho kroužku jako "realizátoři projektu" a chopily se zdatně stanovišť pro dalších 9 jejich menších kamarádů, kteří ještě nejsou angličtinou povinní. Společně s nimi přišli také jejich maminky a jeden tatínek. :-) Připravili jsme si pro děti celkem 10 stanovišť, kde si mohly některé děti poprvé vyzkoušet a některé procvičit anglický jazyk. Na jednotlivých stanovištích byly k vyzkoušení právě věci pořízené ze STARTÉRovského programu, například "MOLKKY" byly rozprostřené po vyhrazeném prostoru, dětem se řekla určitá číslovka a oni pro něj doběhly a přinesly zpět správný kolík s číslem :-). Stanoviště jsme zaměřili primárně na barvy, číslovky a zvířátka. Celkově si myslím, že se akce vydařila a děti se dostatečně vyřádily :-). Účast na akci byla 100% a panovala dobrá nálada. Pokud bych pořádala obdobou akci, příště bych oslovila více lidí do týmu, aby bylo možné současně sledovat dění na všech stanovištích a případně dopomoct dětem, nicméně i tak si myslím, že jsme to s týmem zvládli velmi dobře. :-) 

Jak jste si rozdělili práci v týmu a jak vám fungovala spolupráce?

S týmem se známe už od malička, takže nám spolupráce nedělala žádný problém, společně jsme vedli a vedeme místní kroužek, a tak jsme na společné fungování zvyklí. 
Práce byla rozdělena rovnoměrně, jeden se staral o starší děti a jejich fungování na stanovištích, jeden o mladší děti a jejich zvládání různých stanovišť a další zajišťoval hladký průběh akce a komunikoval s rodiči. :-) 


Jak se vám spolupracovalo s MAS a co byste třeba příště potřebovali jinak? Nebo co byste vzkázali dalším zájemcům o STARTÉR?


S MAS se spolupracovalo velmi dobře, po podání žádosti o projekt vše proběhlo dobře, rychle a bez problému (a za to díky hlavně Michalovi Arnoštovi) :-).
 
Dalším potencionálním zájemcům o STARTÉR bych vzkázala, aby opustili jejich komfortní zónu a zkusili si jednou vytvořit něco, o čem dlouho přemýšlejí, ale nemají na to odvahu, protože ten pocit potom, že to zvládli, za to stojí. :)
 

Děkujeme za rozhovor a přejeme hodně nových spokojených účastníků klubu :)


Autor fotografií: Michaela Janochová

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace