Nové projekty 2017 STARTUJÍ

Letos byl Startér zaměřen na podporu inovativních projektů zaměřených na zapojování obyvatel různého věku do veřejného života, dobrovolnictví, vzdělávání a spolupráci.

Letos byl Startér zaměřen na podporu inovativních projektů zaměřených na zapojování obyvatel různého věku do veřejného života, dobrovolnictví, vzdělávání a spolupráci.
Podpořené projekty:
•    Green Odyssea - Dobrovolníci na Šternberku – 16.667 Kč
•    PaNaMo – Umění na dosah – 16.666,50 Kč
•    TJ Sokol Spálené Poříčí - Hezké společné chvíle účastníků - 16.666,50 Kč
Celkem bylo mezi projekty rozděleno 50.000 Kč.
Nepodpořené projekty:
•    Muzeum krojů - Kroje Plzeňského kraje
Projekt vytvoření krojů plzeňského kraje z perníku ve spolupráci s Nepomuckými kuchařinkami komise rozhodla nepodpořit. Zástupci projektu se nezúčastnili společné prezentace, což je podmínkou programu. Doufáme, že to navrhovatele neodradí a projekt přesto realizují, případně si podají žádost o podporu příští rok.
Výběrová komise složená z členů MAS zasedala dne 29. 6. 2017 v Centru volnočasových aktivit Fénix v Nepomuku ve složení: Marie Bílková, Iva Přibáňová, Leoš Kubový – o.s.Voletín.
Green Odyssea - Dobrovolníci na Šternberku – projekt má za cíl vybudovat dobrovolnické centrum na Šternberku a revitalizovat areál památkově chráněného dvora. Nejbližší akce proběhne 20. a 21.7.
PaNaMo – Umění na dosah – projekt je sérií příměstských táborů, které přibližují dětem umělecká řemesla a zapojují do činnosti rodiče. Tábor probíhá od 10.7.
TJ Sokol Spálené Poříčí - Hezké společné chvíle účastníků – součástí projektu jsou dvě hlavní aktivity – taneční pro dospělé, které jsou určené pro nejširší veřejnost a nácvik skladeb na sokolský slet, prostřednictvím kterého Sokol také hledá nové členy. Akce Sokola budou probíhat od podzimu 2017.
Děkujeme žadatelům, děkujeme komisi a těšíme se na realizaci projektů. Budeme vás informovat!

Autor článku: Veronika Grossová
Autor fotografií: Kristýna Fantová

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace