Otevíráme veřejnou šatní skříň v Žinkovech!

Už jste někdy slyšeli o veřejné či sdílené šatní skříni? Víte jak šatní skříň funguje? Jednu takovou totiž budeme otevírat v Klubu sv. Václava v Žinkovech.

Základní myšlenka veřejné šatní skříně je o vzájemné pomoci. Máte-li doma  jakékoliv oděvy, dětské, dámské či pánské, o kterých víte, že už je nosit nebudete, darujte nám je do šatní skříně. Komu naopak potřebné oblečení doma chybí, může přijít a v šatní skříni si vybrat, co se mu hodí. To vše bezplatně. Jedná se tedy o velice jednoduchou aktivitu, která pomůže těm, kteří se z jakéhokoliv důvodu ocitnou v „oděvní nouzi“. A vlastně i těm, kteří mají ve svých domácích šatnících „oděvní přebytky“. Nejen, že se jim doma uvolní prostory, ale současně pomohou dobré věci a ještě v souladu se zásadami udržitelnosti umožní využít oblečení, které by již sami pravděpodobně nikdy nenosili.

A proč donést oděvy právě do žinkovské šatní skříně, a ne třeba do sběrného charitního kontejneru? I to je jednoduché. Pokud věnujete oděvy do kontejnerů charity nikdy totiž nevíte, ke komu a kam se vlastně Váš dar dostane. Zatímco když oblečení odevzdáte do veřejné skříně v Žinkovech, budou těmito oděvy podpořeni především potřební lidé, třeba matky samoživitelky, lidé bez práce, nízkopříjmoví senioři a další osoby v tíživé sociální a ekonomické situaci, z Vaší vlastní obce a nejbližšího okolí.

Otevřeno pro všechny je ve středu 10-16 hodin

Eva Valmová, tel.: 737 500 427 a e-mailu: eva.valmova@masnepomucko.cz.

 

Zůstáváme Dycky spolu!

Aktivita je realizována v rámci projektu „Dycky spolu!“ MAS svatého Jana z Nepomuku, č.p. CZ.03.2.65/0.0/0.0/16_047/0016079.

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace