Projekt Dycky spolu! pokračuje

Náš pilotní projekt jsme zahájili v roce 2020 a během 2 let naše aktivity podpořily více než 250 osob.

S radostí můžeme potvrdit, že od ledna plynule navazujeme na většinu aktivit, na které jste zvyklí.

V Žinkovech to jednak budou aktivity humanitárního charakteru, tedy potravinová pomoc a šatní skříň. Cílem těchto aktivit je pomáhat lidem a rodinám, které se ocitnou v tíživé situaci a představují rychlou a jednoduchou pomoc v zajištění základních potřeb. V této oblasti bychom rádi rozšířili nabídku o další služby, jako je sociální poradenství, vzdělávací či aktivizační aktivity, jejichž podstatou je aktivní zapojení podporovaných osob do pomoci formou "sami sobě". Tímto způsobem již probíhá aktivizace úspěšně ve Spáleném Poříčí.

Pokračovat budeme také s OKáčkem, tedy otevřeným klubem pro děti. i nadále si přejeme, aby byl klub otevřený všem a byl bezpečným místem, kde mohou děti a mládež trávit svůj volný čas bezprostředně po školním vyučování.

S každým začátkem nového projektu přichází čas pro diskusi a plánování nových aktivit. I to nás v průběhu ledna - února v Žinkovech čeká a my velmi rádi uvítáme vaše nápady či připomínky. Třeba dospějeme k tomu, že v Žinkovech zkusíme realizovat úplně nové aktivity.

Jednu zásadní novinku můžeme oznámit již nyní, a to, že novou koordinátorkou aktivit projektu Dycky spolu! v Žinkovech bude Eva Valmová. Od ledna 2023 ji můžete kontaktovat se svými dotazy, návrhy a náměty na tel.: 737 500 427 a e-mailu: eva.valmova@masnepomucko.cz.

Děkujeme městysu Žinkovy a vám za projevenou důvěru a těšíme se na další spolupráci.

fotky z akcí:

https://www.masnepomucko.cz/co-vlastne-vime-o-mladych

https://www.masnepomucko.cz/ktera-temata-jsou-dulezita-pro-rozvoj-uzemi


Autor fotografií: Michal Arnošt

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace