Šatní skříň zdarma a pro každého

bilance projektu Dycky spolu! vol. 2 ve Spáleném Poříčí

Šatní skříň na adrese Zámecká 1 je tu zdarma a pro každého

Na konci roku většinou bilancujeme, co se povedlo a co ne a plánujeme rok další. Dovolte nám tedy malé ohlédnutí za naším projektem Dycky spolu! vol. 2 ve Spáleném Poříčí a výhled do letošního roku.

Náš projekt zahrnuje sociálně komunitní aktivity zdarma pro děti, dospělé i seniory.

Velkou radost máme ze šatní skříně, která se díky spolupráci s městem přesunula do větších a příjemnějších prostor, letos už podruhé. Stěhování proběhlo s pomocí klientů potravinové banky, kterým též patří velké poděkování. Místnosti bylo třeba vymalovat, přesunout regály a oblečení… a že toho nebylo málo; v letošním roce nabídka oblečení a obuvi velmi vzrostla, více lidí oblečení přináší i si vybírá, co potřebuje. Na tomto místě je tedy třeba poděkovat také vám všem, kteří pomáháte s námi.

V místnostech původní šatní skříně plánujeme zařídit kancelář pro komunitního pracovníka, pro komunitní setkávání a další aktivity, které budeme připravovat přímo s klienty.

Pravidelně vydáváme balíčky potravinové pomoci lidem v tíživé životní situaci, a od září jsou balíčky obohaceny o zeleninu a ovoce z nepomucké Billy. Právě ovoce a zelenina jsou komodity, které si lidé nejčastěji odpírají, pokud nemají příznivé životní podmínky. Z druhé strany se takto využije zásob Billy, které by se jinak vyhodily.

Komunitní zahrada nám dělá také radost. V letošním roce se zapojili noví dobrovolníci, díky kterým jsme mohli pěstovat více plodin, vytvořit nové záhony a zkoušet nové postupy. Společně se scházíme i na vaření, ochutnávání a další plánování. Nemáte svůj kousek půdy a rádi byste si pěstovali zeleninu? Ozvěte se nám!

V DPS jsme v rámci projektu zajišťovali zdravotní cvičení pro seniory. Nabízíme bezplatné sociální poradenství. Pro děti jsou otevřeny 4 kurzy anglického jazyka, kde se v příjemném prostředí angličtinou především bavíme, s cílem děti motivovat k jejímu používání třeba i s chybami. Na kurzech jsou volná místa.

Většina zmíněných aktivit zůstává zachována i v letošním roce. Věříme, že díky nově obsazené pozici komunitního pracovníka se ještě rozrostou!

Na závěr děkujeme všem klientům, kteří se zapojili do různých aktivit (nezmínili jsme ještě moštování, sběr hliníku…) i vám všem, kteří nosíte oblečení do šatní skříně nebo o našich aktivitách informujete ty, kterým mohou pomoci.

 

Jsme s vámi, buďte s námi. Dycky spolu!

 

Edita Hofmanová a Lucie Korbová

 

Sociální poradenství, šatní skříň, potravinová pomoc:

Natálie Žácková, 737 961 714, natalie.zackova@masnepomucko.cz

 

Komunitní zahrada, pomoc se sháněním vybavení do domácnosti, moštování:

Michal Arnošt, 732 238 702, michal.arnost@masnepomucko.cz

 

English club:

Jaromír Kastner, 777 327, jaromir.kastner@masnepomucko.cz

 

Aktivita je realizována v rámci projektu MAS svatého Jana z Nepomuku Dycky spolu! vol.2, č.p. CZ.03.02.01/00/22_008/0000142.
 


Autor fotografií: Michal Arnošt, Edita Hofmanová

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace